ÜLKE VE VİZE TÜRÜ SEÇİNİZ !

YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Yunanistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Yunanistan’a iş, tatil, eğitim ya da başka herhangi bir sebeple gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Yunanistan vizesi ve Schengen vizesi sahibi olmalıdırlar. Türkiye’ye yakınlığı tarihi ve doğal güzelliğiyle ilgi çeken Yunanistan, Türk vatandaşlarının sık ziyaret ettiği noktalardan biridir. Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için Yeşil Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları vizesiz ziyarette bulunabilirler ve 180 gün içinde 90 gün Yunanistan sınırları içinde kalabilirler. Ancak yeşil pasaport dışında başka herhangi bir pasaport sahibi olan vatandaşlar Yunanistan’a giriş nedenini konsolosluğa bildirerek Yunanistan vizesi almak zorundadırlar.

Ayrıca pasaportunda KKTC giriş çıkış kaşesi olanların başvurusu kabul edilmemekte olup pasaportunu değiştirmeleri gerekmektedir.

Gerekli Evrak Listesi için aşağıdaki sekmelerden sizin için uygun olan vize tipini seçmeniz gereklidir.

Easy Travel aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Easy Travel personelinin, Yunanistan Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.