YUNANİSTAN VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME!!

Tüm vize türleri için başvuru kabul edilmektedir,

 

Yunanistan Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Yunanistan’a iş, tatil, eğitim ya da başka herhangi bir sebeple gitmek isteyen Türk vatandaşlarının Yunanistan vizesi ve Schengen vizesi sahibi olmalıdırlar. Türkiye’ye yakınlığı tarihi ve doğal güzelliğiyle ilgi çeken Yunanistan, Türk vatandaşlarının sık ziyaret ettiği noktalardan biridir. Yunanistan Avrupa Birliği üyesi olduğu için Yeşil Pasaport ve Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları vizesiz ziyarette bulunabilirler ve 180 gün içinde 90 gün Yunanistan sınırları içinde kalabilirler. Ancak yeşil pasaport dışında başka herhangi bir pasaport sahibi olan vatandaşlar Yunanistan’a giriş nedenini konsolosluğa bildirerek Yunanistan vizesi almak zorundadırlar.

Ayrıca pasaportunda KKTC giriş çıkış kaşesi olanların başvurusu kabul edilmemekte olup pasaportunu değiştirmeleri gerekmektedir.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

HEMEN ARAYIN