ALMANYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 

Ticari ve Fuar ziyaretleri için vize başvuruları kabul edilmektedir.

Ayrıca

Almanyanın herhangi bir dış temsilciliğinden en az 2 yıllık bir vize aldıysanız ve vizeniz 29.02.2020 tarihinden sonra sona ermişse, sizin için yeniden vize başvurusunda bulunabiliriz.

25.06.2021 tarihinden itibaren, aşılarının tüm dozları tamamlanan kişiler belirli koşullar altında tekrar Türkiye’den Almanya’ya seyahat edebilecekler. Aşıları tamamlanan kişiler, ziyaret ya da turistik amaçlı seyahatler için de yeniden Almanya’ya giriş yapabilecekler.

Almanya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Almanya vizesi Almanya’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir. Almanya aynı zamanda Avrupa’nın Schengen bölgesine dahil olup daha önce Schengen vize almış ve geçerliliğini koruyan vize sahipleri için tekrardan vize alınmasına gerek olmayan ortak vize sistemine dahildir. Ancak daha önce almış olduğunuz Schengen vizesini vize almış olduğunuz ülkeye seyahat ettikten sonra Almanya seyahatinizde kullanabilirsiniz. Siyah (Diplomatik)Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 6 ay içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Alman yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, dönüş biletlerinin ibraz edilmesi ve başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

Easy Travel aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Almanya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Easy Travel personelinin, Almanya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

HEMEN ARAYIN