ÜLKE VE VİZE TÜRÜ SEÇİNİZ !

LİBYA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Libya Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Libya’ya seyahat etmek isteyen yabancılardan, Libya Genel Halk Komitesi’nin (Başbakanlık) “Libya topraklarına giriş yapanların vize muafiyetleri olsa bile beraberlerinde en az 500 Libya Dinarı (serbest piyasada yaklaşık 370 ABD Doları) tutarında döviz bulundurmalarına dikkat edilmelidir“ kararı uyarınca söz konusu döviz miktarının ibrazının isteneceği ve aksi takdirde yabancıların ülkeye girişlerine izin verilmeyeceği Libya makamları tarafından bildirilmiştir. Söz konusu uygulamadan aşağıda belirtilen kişilerin muaf tutulacağı belirtilmiştir.

  • Libya’daki masrafları ödenmiş olan turizm ve seyahat acentalarının düzenlemekte olduğu turlar kapsamında gelen turistler.
  • Resmi görev vizesi olanlar.
  • Burslu öğrenci vizesi olanlar.
  • Libya’da mukim kişilerin Libya’ya davet ettikleri misafirleri (davet edenlerin davet ettikleri kişilerin ikamet, tedavi ve olası diğer giderlerinin karşılayacaklarını taahhüt etmeleri koşuluyla)

Gerekli Evrak Listesi için aşağıdaki sekmelerden sizin için uygun olan vize tipini seçmeniz gereklidir.

Easy Travel aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Libya Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Easy Travel personelinin, Libya Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

Libya Vizesi