ÜLKE VE VİZE TÜRÜ SEÇİNİZ !

AMERİKA VİZESİ İÇİN GENEL BİLGİLER

Amerika Vize Başvurularınız için size en uygun güncel gerekli evrakları listesini öğrenebilir, Vize Formları ve Vize Dilekçe örneklerini temin edebilirsiniz.

Amerika vizesi Amerika’ya seyahat edecek olan Bordo Pasaport (Umuma Mahsus), Yeşil Pasaport (Hizmet), Gri Pasaport (Hususi) ve Siyah Pasaport (Diplomatik) sahibi Türk vatandaşlarının alması gereken vizedir.

Amerikalı yetkililer vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, bir kurumda çalışıyor olması veya sabit bir gelirinin olması, başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

Amerika vize başvuru sürecinde vize mülakatı aşaması bulunmaktadır. Ancak aşağıdaki kriterleri taşıyan başvuru sahiplerinin mülakata gelmesini gerek olmayıp başvurunuzu acentemiz direkt olarak yapabilmektedir.

14 yaşın altındaki başvuru sahipleri ebeveynlerden herhangi birinin aynı türde geçerli ABD vizesi olması gerekmektedir.

79 yaşın üstündeki başvuru sahipleri başvuru yapılan tarihte başvuru sahibinin 80 yaşına girmiş olması gerekmektedir.

Aşağıdaki kriterlere uyan ve B-1/B-2 veya C-1/D vizelerini yenilemek isteyen başvuru sahipleri vize görüşmesine gelmeden başvuru yapabilirler:

Başvuru sahibi Küba, Irak, İran, Libya, Kuzey Kore, Somali, Sudan, Suriye, Venezuela ve ya Yemen vatandaşı olmamalı ve Türkiye’de daimi olarak ikamet ediyor olmalı;

Ankara ABD Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’nda 10 parmak izi alınmış olmalı; (1 Mayıs 2007’den sonra);

Bir önceki vize halen geçerli olmalı ya da bitiş tarihi üzerinden henüz 12 ay geçmemiş olmalı;

İsim, doğum yeri ve doğum tarihi gibi kimlik bilgileri değişmemiş olmalı;

Önceki vize için kayıp/çalıntı bildirimi yapılmamış olmalı;

Daha önceki vize başvuruları idari işleme tabi tutulmamış olmalı.

Gerekli Evrak Listesi için aşağıdaki sekmelerden sizin için uygun olan vize tipini seçmeniz gereklidir.

Easy Travel aracı bir kurumdur. Tüm başvuruların incelenmesi ve vize kararları Amerika Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilir. Easy Travel personelinin, Amerika Başkonsolosluğu ’nun alacağı karar üzerinde hiçbir etkisi yoktur.